Dieta a leczenie łuszczycy » Zdrowie Fizyczne

Dieta a leczenie łuszczycy » Zdrowie Fizyczne

Ćwicz, pracuj nad dietą i zdrowiej

Posted on 30 października 2014 by admin

Już jakiś czas temu naukowcy stwierdzili, że nadwaga bardzo sprzyja łuszczycy, a konwencjonalne leczenie łuszczycy u osób z nadwagą i otyłością daje gorsze efekty niż u osób, których waga utrzymuje się w normie.

Wynika to po części z faktu, iż u osób z nadwagą i otyłością zaburzeniu ulegają procesy metaboliczne i generalnie biochemia organizmu. Leczenie łuszczycy utrudnia też fakt, iż łuszczyca ulokowana w fałdach skórnych przebiega ostrzej, co więcej fałdy te sprzyjają różnego rodzaju zakażeniom.

Jeśli więc chcemy by dieta miała wpływ na przebieg choroby tj. by przy pomocy diety można było ją opanować, konieczne jest zrzucenie nadmiarowych kilogramów, a to niestety jeden z tych elementów, którego znaczenie bywa wciąż bagatelizowane!

Od dawna podkreśla się fakt, iż dla przebiegu procesów metabolicznych (i innych) kluczową rolę ma dostarczanie organizmowi składników odżywczych w co najmniej czterech – pięciu posiłkach dziennie. Zaczynamy od śniadania, zjadamy drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Taki sposób odżywiania ułatwi też redukcję zbędnych kilogramów, bo dzięki większej liczbie (a mniejszej objętości) posiłków metabolizm na pewno ulegnie znacznej poprawie.

Osoby chore na łuszczycę powinny zadbać przede wszystkim o prawidłową podaż kwasów tłuszczowych omega 3. Ich obecność w diecie jest gwarancją zdrowia, ale w przypadku osób chorych na łuszczycę kwasy te odgrywają wręcz rolę terapeutyczną. To dlatego tak bardzo poleca się smarowanie chorej skóry naturalnymi olejami. Duże sukcesy w leczeniu dermatoz przy pomocy Omega 3 odnosiła już sławna niemiecka lekarka dr Budwig.

Jeśli chodzi o eliminację niektórych pokarmów zdania są dość podzielone – zazwyczaj zaleca się rezygnację z niektórych mięs czy z innych produktów spożywczych. Każdy chory powinien obserwować ich wpływ na organizm i być w stanie samodzielnie eliminować te produkty, które szkodzą.

Przede wszystkim warto jednak zadbać o to, by z diety wyeliminować śmieciowe jedzenie i takie produkty spożywcze, co do których pochodzenia (i zawartości) możemy mieć wątpliwości. Zdrowe, nie faszerowane chemią pożywienie, to podstawa dobrego samopoczucia. Na przemyślanej, zdrowej diecie zmiany łuszczycowe na skórze mogą nie tylko zmniejszyć swój rozmiar, ale i zupełnie zniknąć.

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl